5 звичок креативного викладача

Креативність – навичка, яку постійно потрібно підтримувати і розвивати. Тому ми виокремили 5 звичок, які допоможуть вам підтримувати свій рівень творчості як під час занять, так і у повсякденному житті.
1
Не перестають цікавитися
На одній із зустрічей в Українському католицькому університеті керівник англомовної служби «Радіо Ватикан» Шон-Патрік Лавет сказав: «Людина залишається людиною доти, доки в ній живе цікавість». Те саме можна сказати і про викладача. Цікавість є наріжним каменем для навчання і креативності. Цікаві люди завжди ставлять собі запитання, які породжують нові відповіді та ідеї.
2
Подають одну концепцію різними шляхами
Дослідження когнітивної психології показують, що викладання одного і того ж матеріалу різними способами допомагає укріпити знання. Якщо студенти витратили багато часу на читання підручників та статей під минулого тижня, спробуйте знайти відео, яке передає ту ж інформацію.
3
Не забувають про критичне мислення та міжпредметні зв'язки
Лінійний спосіб, яким ми викладаємо курс, не допомагає скласти цілісну картину явища. Ми залишаємо це для студентів. Креативний викладач не тільки представляє ідеї, але і як пояснює зв'язки між ними. Це надзвичайно важлива частина навчального процесу. Не привертаючи увагу учнів до зв'язків між поняттями, ми залишаємо їх на «острівцях» інформації.
4
Креативні викладачі не забувають про ігри
Гра - це те, що ми зазвичай робимо просто заради задоволення. Коли творчі або інноваційні люди граються з речами, концепціями або процесами, вони відкривають двері для нових ідей. Дослідження показують, що в результаті гри продукуються ендорфіни, покращується мозкова активність, а також стимулюється креативність.
5
Вони креативні поза викладанням
Дослідження показують, що творчі люди проявляють креативність також у сферах, які не стосуютсья їх професійного життя. Вони захоплюються музикою, мистецтвом тощо. Часто використовують свої креативні захоплення і для час навчання, оскільки музика теж покращує креативність.