Як допомогти студентам підготуватись до IELTS?

IELTS - найпопулярніший у світі екзамен з англійської мови. Більше 10 тисяч організацій у 140 країнах світу визнають результати іспиту IELTS для навчання у ЗВО та працевлаштування. Як же допомогти студентам підготуватись до IELTS та успішно здати тест - дізнавайтесь у підбірці корисних матеріалів від Британської Ради. Занотовуйте рекомендації та діліться з ними зі своїми студентами.
Запишіться на стаціонарний курс
Британська Рада пропонує інтенсивні 20-годинні курси підготовки до академічного та загального IELTS, в рамках яких ви ознайомитесь із чотирма частинами тесту, розвинете навички слухання та мовлення, а також поліпшите навички письма. Рекомендуємо вам також пройти онлайн-тест для визначення вашого рівня володіння мовою, який доступний на сайті Британської Ради.


"Чи вистачить 20 годин, щоб успішно скласти тест, залежить від того, скільки часу у вас залишилося до іспиту, на якому рівні ви перебуваєте зараз і який бал вам потрібно отримати, чи займаєтеся ви окремо з викладачем і (або) в групі, - розповідає експерт Британської Ради. - Та якщо вам важливий результат, приділяйте підготовці стільки часу, скільки можете".


Використовуйте безкоштовні додатки
Додатки - це один із способів готуватись до IELTS будь-де і будь-коли. Рекомендуємо вам переглянути ці додатки та завантажити їх на телефон.

  • IELTS PREP APP ви зможете перевірити свої знання граматичними вправами, тестами і відео з інтерв'ю IELTS Speaking. Завдяки цьому додатку зручно слідкувати за прогресом у навчанні;

  • IELTS WORD POWER - допоможе посилити словниковий запас. У вашому розпорядженні 11 категорій із різними запитаннями: від науки та технологій до роботи і бізнесу;

  • IELTS 1001 WAYS дозволяє вивчати та розуміти акценти з усього світу - дивіться відеоролик та вгадуйте з якого регіону ця людина.

Якщо вам складно зрозуміти, які саме категорії слів потрібно вивчити, у Британській Раді кажуть, що достатньо орієнтуватися в п'ятнадцяти-двадцяти темах. Їх можна знайти у будь-якому підручнику потрібного вам рівня.


"Якщо вам потрібен бал 6.5 та вище, будьте готові розмовляти на абстрактні теми, особливо в третій частині тесту", - додають у Британській Раді. Це можуть бути теми, як-от "Чому людям подобається дарувати подарунки", "Що стане з екологією, якщо ми не будемо вживати заходів" та "Чому міжнародна торгівля так важлива для миру в усьому світі".


Користуйтесь офіційними підручниками з підготовки до IELTS
Якщо ви самотужки готуєтесь до тесту, ми рекомендуємо вам звернути увагу на такі книги, як:

  • "How to prepare for IELTS" - видання Британської Ради, що містить практичні вправи з 4-х частин іспиту IELTS і розроблене для обох модулів. У комплекті ви знайдете також CD-диск для тренування сприйняття на слух.

  • "IELTS Official Practice Materials (Volume 1-2)" - приклади тестів з ключами. Один із плюсів підручника - коментарі екзаменаторів тесту IELTS. Також, як бонус - CD-диск для практики слухання.

Якщо ви не знаєте, на яку частину іспиту треба найбільше звертати увагу, готуйтеся до всіх. Але особливо потрібно звернути увагу на письмо, розповідають у Британській Раді: "Ця частина іспиту традиційно отримує нижчі оцінки у більшості країн світу".

Часто організація вимагає не тільки конкретний загальний бал, але й щоб оцінки з кожної частини були не нижчими від певної цифри.

"Якщо ви вже складали іспит, можливо, вам доведеться покращити ту частину, оцінка якої нижче", - додають у Британській Раді.


Прослухайте онлайн-курс "Road to IELTS"
Це офіційний онлайн-курс Британської Ради з підготовки до IELTS. Зареєструвавшись на цьому ресурсі ви отримуєте доступ до електронних книг та матеріалів для підготовки до аудіювання, читання, письма та мовлення. А також поради від кандидатів, що вже складали іспит та рекомендації щодо поведінки під час екзамену. Одним із плюсів ресурсу є пункт "Мої успіхи" для того, щоб порівнювати результати підготовки між учасниками по всьому світу.

Долучайтесь до вебінару
"Success in IELTS" - це безкоштовний вебінар від Британської Ради, завдяки якому ви дізнаєтесь про те, на що саме слід очікувати під час іспиту. Вебінар проводиться англійською мовою і триває майже 90 хвилин. В рамках вебінару ви матимете нагоду поспілкуватися з реальними IELTS-інструкторами та поставити додаткові запитання.

"Постарайтеся навіть під час тренування давати докладні відповіді, інакше екзаменатор так і не дізнається, як добре ви говорите англійською", - кажуть у Британській Раді.

У разі реєстрації, але відсутності змоги бути присутнім на вебінарі, ви отримаєте лінк на відеозапис. Слідкуйте за датами вебінарів тут.

Додайте сайт LearnEnglish в закладки вашого браузера
LearnEnglish – це один з найкращих ресурсів розроблений Британською Радою. На цьому сайті ви знайдете безліч цікавих відео, подкастів, семінарів з граматики, ігор та порад щодо підготовки до IELTS.

Перевіряйте свій прогрес у підготовці до IELTS
Правильно оцінити своє говоріння та письмо складно без викладача. Почніть зі слухання і читання: в інтернеті і в офіційних підручниках є маса тестів, за якими можна себе перевіряти, і приблизні калькулятори балів, наприклад тут.

Якщо у вас зовсім немає можливості порадитися з викладачем, спробуйте записувати свої усні екзаменаційні відповіді на диктофон і слухайте їх з інтервалом в декілька днів. Так ви зможете визначити, чи почали ви швидше і впевненіше говорити, чіткіше висловлювати свої думки та використовувати більше цікавих слів.

Не залишайте все на останній момент
Як і при підготовці до будь-якого іспиту - якщо залишати все на останній день або на останній тиждень, результат може вас розчарувати.

У Британській Раді кажуть, що ще одна типова помилка - не користуватися зразками екзаменаційних завдань і не аналізувати свої помилки. IELTS - це іспит специфічного формату, до якого треба звикнути, щоб зуміти продемонструвати своє справжнє знання мови.
Що радять фахівці не забути при підготовці усної частини тесту?
  • Уважно читайте комунікацію від тест-центру з приводу дати та місця проведення усної частини. Вона може проходити як у день письмового тесту, так і раніше. Місце проведення також часто відрізняється. Часто центр надсилає у листі мапу місцевості, яка стане у нагоді. Також звертайте увагу на транспорт поруч, можливі обмеження руху під час свят тощо.

  • Не забудьте свої документи. Це може здатися очевидним, проте нерідко кандидати запізно згадують, що взяли не той паспорт, на який реєструвалися, або взагалі забули його вдома.

  • Налаштуйтеся на позитив. Усна частина зазвичай здається кандидатам найбільш стресовою, проте це не так. Усі екзаменатори – найкращі в своїй сфері та пройшли спеціальний тренінг. Зазвичай саме після усної частини кандидати почуваються щасливо і натхненно, бо вони змогли зробити найважливіше – донести свої думки до іншої людини англійською мовою.
Більше матеріалів щодо підготовки до здачі тесту ІELTS шукайте на офіційному сайті Британської Ради.