Віртуальна реальність та відеоігри. Як застосувати їх на занятті з англійської

Якщо ви читаєте цей текст і думаєте про те, що технологія сучасна і перспективна, але дорога і не для українських реалій, то це не зовсім так. Ринок швидко зростає і розвивається та стає універсальним. У цьому тексті разом з Британською Радою ми розповімо, як саме VR та відеоігри впливають на навчання та як можна застосувати їх в аудиторії, зокрема на занятті з англійської.
Досліджень про те, як віртуальна реальність впливає саме на вивчення англійської, майже немає, окрім використання портативних вібруючих браслетів для навчання інтонації в англійській мові. Проте вчені таки дізналися, що
Віртуальна реальність:
Створює інтерес
Студенти завжди надаватимуть перевагу візуальному контенту, аніж текстовому. А технологія VR може створювати дивовижні враження, які, можливо, і не проживеш в реальному житті. Студенти безумовно будуть відчувати себе більш мотивованими, коли вчитимуться за допомогою цієї технології.
Збільшує залученість студентів
Сьогодні не так легко привернути увагу студента і збільшити його залученість в навчальному процесі. З технологією VR цей аспект зникне, оскільки більшість студентів будуть відчувати бажання розповісти про свій досвід у своїй віртуальній реальності.
Покращує увагу до предмета
Однією з найбільш вигідних особливостей застосування віртуальної реальності на заняттях є її здатність зменшувати відволікання. Науковці стверджують, що «блокуючи візуальні і слухові відволікаючі фактори в класі, VR може допомогти студентам глибоко з'єднатися з матеріалом».


Цей рівень занурення також допомагає студентам знаходити реальні зв'язки у між предметом і власним життям. Відеоконтент віртуальної реальності може допомогти студентам встановити зв'язок між концепціями, які вони вивчають, і їх впливом на світ.
Погіршує людські зв'язки
Хоча віртуальна реальність може бути великою перевагою, але також може бути величезним недоліком. Традиційна освіта заснована на міжособистісних зв'язках. Віртуальна реальність - це ви і програмне забезпечення. А це може зашкодити ефективній комунікації.
Може викликати збій у навчальному процесі через технічні неполадки
Як і у випадку з будь-яким іншим програмним забезпеченням, все може піти не так. Коли щось йде не так, навчальна діяльність студентів припиняється, поки інструмент не відновить роботу. Це може бути і дорого, і незручно.
Як можна застосовувати віртуальну реальність на занятті з англійської?
Еван Боннер із (Kanda University of International Studies) та Хайо Рейндерс (Unitec Institute of Technology) розробили вправи для занять англійською в умовах віртуальної реальності.
Вправа №1: Вдосконалення навичок презентації за допомогою 360-градусного відео і віртуальної реальності
Час занять: 20-30 хв.

Ресурси: дешева VR-гарнітура з VR-сумісним смартфоном, YouTube, навушники

Камери віртуальної реальності і гарнітури можуть надати користувачам більш захоплюючі враження, ніж перегляд звичайного відео. Онлайн-сервіси, як-от 360-градусна відеобібліотека YouTube, можуть переносити студентів в різні місця, надаючи їм краще просторове розуміння.

До цих пір найбільш поширеним способом практикування промови перед великою аудиторією було дзеркало. Проте за допомогою 360-градусного відео і віртуальної реальності студенти можуть скористатися великою кількістю 360-градусних онлайн-презентацій, де знайдуть свою віртуальну аудиторію.
Приклад
За допомогою вищезгаданої техніки увімкніть студентам відео з лектором і аудиторією.
Запропонуйте студентам зосередити свою увагу на що говорить і слухати те, що говорить лектор і які жести використовує.
Упродовж другого перегляду попросіть стишити мовлення лектора і спробувати скопіювати свої жести.
При третьому перегляді попросіть студентів повернутися обличчям до аудиторії і спробувати встановити зоровий контакт з якомога більшою кількістю людей.
Знову попросіть подивитися відео, але на цей раз вимкніть звук відео повністю і попросіть їх повноцінно виступити перед віртуальною аудиторією.
Вправа №2: Вивчення тем за допомогою 360-градусного відео
Час занять: 20-30 хв.

Ресурси: дешеві VR-гарнітури, студентські смартфони

В багатьох підручниках з англійської певні теми розглядаються дуже загально і обмежено. Ви можете використати 360-градусні відеоролики, щоб повністю занурити учнів тему У відеотеці Youtube знайдіть потрібний контент.

Коли студенти подивляться ці відео, попросіть їх написати і обговорити кілька питань:

• Які аспекти відео вплинули на вас найбільше?

• Що можна зробити, щоб вирішити цю проблему / поліпшити ситуацію?

• Поділіться своїми ідеями з партнером.

Якщо робота з VR-технологіями вам досі видається малоймовірною, існує простіший, але не менш цікавий спосіб залучити студентів в навчальний процес за допомогою технологій. Мова йде про відеоігри.
Відеоігри:
Інтерактивні
На відміну від відео або пісень, дії студента впливають на гру. Така активна участь допоможе їм краще зрозуміти матеріал.
Імітують реальні життєві ситуації
Це допомагає практикувати навички в умовах, наближених до повсякденного життя.
Викликають звикання
Якщо кількість проведеного часу за грою виходить з-під контролю, це може бути небезпечно. Але за допомогою ігор можна перетворити стандартні уроки мови в приємні заняття, на які студенти ходитимуть із задоволенням.
Студенти обирають власний темп гри
Більшість відеоігор сьогодні дозволяють досліджувати, поглинати і відкривати речі із власною швидкістю.
Приклади ігор, які можна використовувати на занятті
Рівень: початковий

У цій грі ви досліджуєте сучасну квартиру, у якій все клікабельно. Використовуєте пристрій для сканування об'єктів, який повідомляє назву об'єкта англійською мовою. У грі є озвучка і тести, які перевірять пам'ять студента.

У цій грі більше 420 іменників, прикметників і дієслів. Вона допоможе дізнатися назви предметів, використовуваних у повсякденному житті.
Рівень: від початкового до середнього

Криза з біженцями став ключовою проблемою в світовій політиці. Ця гра намагається змусити гравця відчути те, що типовий біженець повинен проходити кожен день. У ній ви граєте за сирійського біженця, який намагається вижити в іншій країні.

Гра коротка, що робить її ідеальною для вивчення англійської мови. Вона заснована виключно на тексті, тому завдяки їй студенти можуть покращити навички читання і розуміння тексту. Діалоги в грі близькі до реалістичних.
Рівень: від початкового до просунутого

У цій грі є справжні англійські відеоролики, наприклад, трейлери до фільмів, музичні кліпи, надихаючі розмови.

Відео організовані за жанрами і рівнями навчання, тому можна легко знайти те, що потрібне студентам. Поки вони дивляться, то можуть вмикати субтитри, щоб зрозуміти незнайомі слова. Після того, як студенти переглянути відео, FluentU перетворює його в гру.

Вони отримують картки і вправи з кумедними візуальними ефектами для кожного відео, які перевірять їх на знання та уважність. Студенти отримуватимуть бали за кожну правильну відповідь.
Також на сайті Британської Ради ви знайдете план заняття із залученням комп'ютерних ігор.
На цьому каналі спеціально відібрані відео YouTube, які навчають англійської та допомагають розвивати м'які навички. Вони також інтерактивні, що означає, що ви можете пройти тест англійською мовою під час перегляду відео.

В іншому розділі ресурсу можна отримати доступ до різноманітного інформативного і практичного контенту, який допоможе розвивати власну кар'єру або бізнес.