Мета Школи

Створити на базі Києво-Могилянської Академії заклад, який розвиватиме викладачів Могилянки, а в подальшому і всіх інших українських ВНЗ.
Ми хочемо надати сучасні методи роботи зі студентами для розширення можливостей викладачів і підвищення зацікавленості в навчанні студентів.

Крім того, ми видаємо офіційні сертифікати про підвищення кваліфікації, які за нашим законодавством необхідні кожному викладачу щоп'ять років.

Ми успішно провели першу Школу для викладачів Могилянки, серію додаткових тренінгів для всіх охочих, і ми плануємо розширювати нашу роботу на викладачів інших ВНЗ.

Серед 40 викладачів, що брали участь у першій школі, 80% сказали, що школа була корисною і що вони застосовуватимуть набуті знання у своїй роботі.
Очікувані результати:
вирівняти розуміння нових підходів до навчання серед викладачів
надати викладачеві інструменти для редизайну та/або покращення власного курсу;
включити до максимальної кількості курсів соціо-когнітивних навичок, необхідних випускникові сьогодні – уміння презентувати ідеї, управляти проектами, працювати в команді та інші
Після закінчення програми слухачі отримують Сертифікати
100%
Загальна кількість
140 годин
57%
Очна частина
80 годин
43%
Самостійна робота
60 гдин
Школа складалася
з двох модулів
Перший тривав п'ять днів і був присвячений дизайну курсу. Ідея полягала у тому, аби дати викладачам інструменти, за допомогою яких вони зможуть внести зміни у свої поточні курси із урахуванням впровадження компетентнісного підходу та інтерактивних методик викладання.

Потім ми мали перерву в декілька місяців, протягом яких викладачі розробляли новий курс або вносили зміни в один зі своїх поточних курсів з урахуванням отриманих методик. Починали модуль із презентацій результатів цієї роботі: у малих групах і на загал. Викладачам цікаво було отримати фідбек від колег: дізнатися, що ти не один такий, який хоче щось змінити, — це теж дуже важливо.

У другому модулі ми, серед іншого, давали інформацію про те, як використовувати проектний підхід у навчанні. Це корисно для студентів, але водночас вимагає великого навантаження на викладача. Проводили майстер-класи щодо студентоцентричного навчання, щодо різних підходів до навчання бакалаврів, магістрів та аспірантів. Презентували проект «цифрового університету». А ще — тренінги з роботи із власним ресурсом та щодо профілактики професійного вигорання.

Про Школу та Як ідея постійного самовдосконалення викладачів впливає на якість вищої освіти>>>