Про методи формування системи фідбеків

Ділимось з вами основними тезами з воркшопів наших колег з MacEwan Unіversity (Канада), які відбувались з 17-20 квітня у Києві на базі НаУКМА.
Як навчити студентів писати конструктивні фідбеки?
Використання системи відгуків студентів про курс допомагає викладачеві експериментувати з новими підходами, а для студентів - це хороша можливість проаналізувати свій прогрес у навчанні.

  • Щоб сформулювати правильні запитання – використовуйте комбінацію з варіантами вибору та з відкритими відповідями. Наприклад, відкрите запитання: «Що ще я маю знати про ваш досвід в рамках курсу?»;
  • Залучайте колег до формування запитань для опитування, вони точно підкажуть вам цікаві ідеї;

  • Не забувайте вказати те, що всі відповіді є повністю анонімними.
Рекомендуємо вам декілька додатків, які допоможуть у комунікації зі студентами та організації навчального процесу:

PollEverywhere - використовуйте для опитувань;

Go Soap Box - платформа для того, що більше залучити студентів у життя групи (добре підходить для індивідуальних запитань);

Socrative – для веселої та ефективного взаємодії в аудиторії, оскільки, незалежно від того, де і як ви навчаєтеся, це дозволяє вам швидко зв'язатися зі студентами.

Надання ефективних фідбеків від колег
Уявіть, що ваш колега просить вас переглянути наповнення його курсу, щоб ви допомогли йому з пропозицією запустити цей курс. Однак, більшість студентів на його парах просто засинають. Як би ви вчинили в такій ситуації? Що б ви йому порадили?

У цій ситуації ви виступаєте у ролі експерта та складаєте експертну оцінку щодо роботи викладача та наповнення його курсів. Зазвичай таку оцінку проводять кожні 1-2 роки з часу призначення людини на посаду.
Як формулювати правильні та цікаві запитання в рамках курсу?
Для того, щоб зацікавити студентів та залучити їх до обговорення, ознайомтесь зі стратегіями формування запитань.

Стратегія 1. Передбачення. "Хто стане наступним президентом США" або ж "Що станеться, якщо я додам цей хімічний елемент до сполуки? Загалом, прогнозування певних ситуацій розвиває аналітичні навички студента.

Стратегія 2. PDR (передбачити, обговорити, переосмислити). Демонструє студентам соціально зумовлений характер навчання.

Стратегія 3. Довіра. Наприклад, ви запитуєте про те "Скільки років Землі?" І одразу стверджуєте, що Землі - 4,5 мільярда років. Запитання звучить тепер інакше - "Нашій планеті понад 4,5 мільярда років".

А. Безумовно правда

Б. Напевно, правда

С. Не знаю

Д. Напевно брехня

Е. Це помилка

Замість того, щоб поставити запитання, ми змушуємо студентів думати "як ми дізналися про те, що ми знаємо про науку?"

Стратегія 4. Альтернативи. Що таке електрон? Хто його винайшов? (дискусія у класі про те, чому ти так думаєш?). Це заохочує студентів оцінювати ідеї, аналізувати приклади і думки.

Стратегія 5. Рейтинг. Наприклад, оцініть наступні напрямки з точки зору їх впливу на світову економіку протягом найближчих 10 років, починаючи з найвпливовіших: Північна Америка, Азія, Близький Схід.

Стратегія 6. Яким чином це… "Може вплинути на місцеву екосистему?" У цьому питанні ви змушуєте студента аналізувати.

Стратегія 7. Зміна фактора, елемента. Наприклад, "Що станеться, якщо X замінити на .." або ж "Що робити, якщо я збільшив суму X в цьому рівнянні?".

Стратегія 8. А що далі? "Яка буде наступна масштабна подія" або "Якими будуть нові обов'язки лікаря після зміни законопроекту?"

Стратегія 9. Обґрунтування. Приміром, запитання про те, які докази свідчать, що глобальне потепління дійсно реальне.

Стратегія 10. Узагальнити. Підсумуйте те, що ви дізнались сьогодні в рамках лекції у реченні із 7 слів.