Найцікавіше, що ви дізнаєтеся на Креативному Кампусі

Незабаром розпочнеться Креативний Кампус, тому ми вирішили розповісти декілька цікавинок, про які ви зможете детальніше дізнатися упродовж програми. А також розпитали у тренерів, що варто прочитати до початку Креативного Кампусу.
Проблеми. Це добре чи погано? Вони стимулюють розвиток. У будь-якому віці. Скористатися такою можливістю допоможуть техніки розвитку креативності. Тож вирушаємо до країни нечуваних можливостей. У будь-якому віці людина може бути креативною. Маслоу стверджував, що всі люди народжуються креативними, однак система виховання і освіти вбиває креативність. Отже, якщо ми всі народжуємось креативними, то це означає що ми можемо розвивати її в будь-якому віці. Для того існують різноманітні техніки розвитку креативності. А яких аспектів креативності нам бракує, ми можемо виявити за допомогою тестів.

Наталія Іванова,
доцент кафедри економічної теорії НаУКМА
Книги, які пропонує Наталія Іванова
1
Микалко, Майкл. Взлом креативна: как увидеть то, что не видят другие / Майкл Микалко; пер. с англ. Александра Коробейникова. – М.: Манн, Иванов и Фербер, 2016. – 320с.
2
Роэм Д. Практика визуального мышления. Оригинальный метод решения сложных проблем / Дэн Роэм; пер. с англ. П. Миронова. – М.: Манн, Иванов, Фербер, 2014. -396с.
3
Флорида, Ричард. Креативный класс. Люди, которые создают будущее / Ричард Флорида; пер. с англ. Н.Яценюк; [науч. ред. Р. Хусаинов]. – М.: Манн, Иванов и Фербер, 2016. – 384с.
Скрайбінг – це спосіб зафіксувати найважливіші тези виступу спікера чи тренера під час заходу за допомогою візуальних засобів – метафор, особливим чином оформленого тексту й інших елементів. Такий запис робиться наживо, тобто безпосередньо під час самого виступу, зазвичай на великоформатних поверхнях.

Це естетично оформлений візуальний конспект концентрованих смислів.Скрайбінг утворився на межі освіти, івент-індустрії та медіамистецтва, зазначає Юлія. Хтось використовує його в навчанні – самоосвіті, працює з дітьми чи колегами по роботі. Інші — щоб проводити наради продуктивніше. Існують приклади створення власних творчих продуктів – відео чи плакатів.

Зараз все найбільше скрайбінг використовують в бізнес-плануванні, маркетингу, менеджменті та продажах. Наприклад, для зрозумілих інструкцій персоналу та презентацій, бо замальовка в процесі допомагає втримувати увагу аудиторії. Це унікальна можливість не вести власний конспект, а повністю сконцентруватися на тому, що говорить спікер. Або ж мати доповнення до власних записів.

Сфотографувавши скрайбінг, учасник отримує таку собі візуальну шпаргалку, в якій лаконічно й змістовно водночас зафіксовано все те, що особливо старанні слухачі записують на кількох десятках аркушів паперу. Глянувши на таке фото навіть рік потому, можна з легкістю відтворити в пам'яті виступ. Для спікерів скрайбінг є чудовим доповненням або альтернативою слайдам, від яких більшість аудиторії вже втомлена.

Це живий процес, що заворожує і приваблює учасників, своєрідна магія. Для організаторів заходів це просто неймовірна фішка, додаткова цінність, що вони її можуть дати учасникам. Крім того, скрайбінг, поширений в мережі у вигляді фото, може бути цінним і для тих, хто не був на заході.

Юлія Кнюпа
скрайбер
Книги, як радить прочитати Юлія Кнюпа
1
Майк Роуді «Скетчноутінг»
2
Ден Роем «Візуальне мислення»
3
Остін Клеон «Кради як митець»
Четверта промислова революція створює як нові можливості, так і нові точки напруги. Одна з них стосується релевантності отриманих навичок і звичок запитам ринку та суспільній динаміці. По-перше, освіта не встигає за новими технологіями, що змінюють не лише спосіб виробництва, управління, але й спосіб життя. По друге, ставлення нового покоління (так званих міленіалів) до життя, роботи, навчання геть зовсім інакше, ніж у їхніх батьків.

Молодь надає перевагу дистанційному виконанню завдань і гнучкому графіку, прагне балансу між роботою і особистим життям, полюбляє мандрувати. Більш вимоглива до питань, що стосуються людської гідності, екології, залученості. І звісно – кожна молода людина прагне багато заробляти.Якщо хочете отримати максимум уваги студента і розпалити його амбіції, дайте йому челлендж.

Челлендж – складна, неструктурована проблема з багатьма невідомими, відповіді на які точно немає вкінці підручника. Результат розв'язання має практичну цінність. Робота над викликом попри високу реальну ціну вимагає тактичної свободи і гнучкості. Серед ключових навичок, що в принципі уможливлюють роботу з такими неструктурованими ситуаціями: критичне мислення, креативність, комунікабельність самоорганізованості. Робота над челенджем і найкращий тренажер для розвитку цих скілів.

Оптимально, коли над челенджем студенти/учні працюють разом із викладачем, який виконує роль наставника. На етапі розробки і прототипування рішень незамінним є зовнішня експертиза і менторство у дуже спеціалізованих, точно окреслених сегментах.

Микола Скиба
Український інститут майбутнього, спеціаліст з креативності
Книги, як радить прочитати Михайло Скиба
1
Девід і Том Келлі. Творча впевненість. К.: Основа, 2017
2
Дж. Куніос, М. Біман. Момент Еврики. Ага-реакції, творчий інсайт і мозок. К.: Vivat, 2017
3
Дж. Кнапп. Спринт. К.: ТАО, 2016
4
Саймон Сінек. Почни з 3 «Чому?». К.: основа, 2017
5
Міхай Чіксентміхаї. Потік. Психологія оптимального переживання.