Чому викладачам потрібно спати

Сон дуже важливий як для фізичного здоров'я, так і психічного. Люди, позбавлені сну, менш енергійні, їм потрібно більше часу на вирішення завдань, а також складніше сприймати нову інформацію, пише The Guardian.
Викладачі в середньому сплять близько шести годин на добу. Чи достатньо цього?
Дорослим рекомендують в середньому спати вісім годин, але в цьому є значні індивідуальні відмінності; для деяких людей досить шести годин, а іншим може знадобитися 10. Нейробіолог Рассел Фостер вважає, що якщо ви прокидаєтеся від будильника, ви не висипаєтеся.
Як стрес може впливати на сон?
Вчені встановили зв'язок між високим рівнем стресу і поганим сном. Гормон кортизол, його ще називають гормоном стресу також відповідальним за те, щоб розбудити нас вранці. Тому високий рівень цього гормону перед сном може бути неймовірно руйнівним. У свою чергу, факти свідчать про те, що поганий сон може сприяти тому, що ми сприймаємо події більш стресово.

Недостатній сон супроводжується дратівливістю, забудькуватістю, меншою терпеливістю і менш ефективною організацією і плануванням. Це ті самі розумові м'язи, які потрібні викладачам для вирішення завдань наступного дня. Бажаючи зробити кращу роботу на наступний день, мозок продовжує викликати занепокоєння, які позбавляють його того, що йому потрібно.
Що можуть зробити викладачі, щоб організувати правильний графік сну?
У наших організмах працює біологічний годинник: протягом 24 годин у нас є один період сну і один період неспання.

Якщо вам потрібно вставати о 6:30 ранку, вам потрібно скорегувати свій розпорядок дня. Припустимо, вам потрібні звичайні вісім годин, тому вам потрібно заснути до 22:30 і починати підготовку до сну приблизно о 21:30. Це не означає, що потрібно лягати спати о 21:30, а починати процес релаксації.

Нам потрібно спати, щоб мислити чітко, швидко реагувати і створювати спогади. Саме в більш пізні години сну, особливо між шостою і восьмою годинами мозок виділяє речовини, які стимулюють ріст зв'язків, які пов'язані з пам'яттю.
Як добре виспатися вночі: поради
Вам постійно варто дотримуватися режиму – навіть у вихідні дні. Спорт теж добре, але уникайте енергійних вправ за дві години до сну. Вони вивільняють адреналін і норадреналін, які стимулюють засинання.

Активні вправи перед сном також означають, що вашому тілу потрібно більше часу, щоб охолонути до більш низької температури, що сприяє сну. Проте, заспокійлива музика і поступове розслаблення м'язів – непоганий варіант.

Перед сном варто очистити мозок від роздумів та проблем, пов'язаних з роботою. Чим погана тепла ванна?

Якщо вам раптом захотілося чашечку кави, можете собі дозволити. Нещодавно вчені довели, що кофеїн не впливає на тривалість сну. А ось алкоголь та нікотин – шкодять.

Ковдру варто обирати важку. Саме така поліпшує якість сну при безсонні, виявили вчені Массачусетського університету. Вона забезпечує відчуття "кокону", що зменшує фізичне збудження і допомагає заснути.