Чи потрібен викладачу професійний бренд?

Мислити як експерт та створювати власний бренд - це нова концепція для викладачів.
Як викладачі ми завжди прагнемо до найкращої роботи в інтересах наших студентів та розвитку освіти. З стрімким розвитком соціальних мереж та медіа професійний бренд може стати ефективним інструментом налагодження комунікації з студентами, встановлення партнерства для наукової роботи чи навіть адвокації для покращення освітньої системи. Створення особистого бренду вимагає довготривалої роботи, креативності, стратегічного мислення, але доступно кожному, особливо викладачам як лідерам думок та експертам у своїх галузях. Ділимось покроковими порадами.
"Ваш бренд - це Ваша обіцянка для Вашого клієнта". Вона розповідає їм, чого вони можуть очікувати від ваших продуктів і послуг, і відрізняє вашу пропозицію від ваших "конкурентів". Ваш бренд походить від того, ким ви є, ким ви хочете бути і ким вас сприймають.
згідно з журналом Entrepreneur Magazine
Викладачі по суті надають освітні послуги студентам та науковий продукт своїм закладам та в цілому суспільству. Своєю роботою вони щодня формують "свій продукт", залучаючи та надаючи ефективні матеріали та ресурси своїй аудиторії.
Аудиторії та продукт
Аудиторіями для вашого бренду можуть бути колеги, університети, професійні медіа, уряд тощо. Усе залежить від ваших задач - що вам може допомогти вирішити активна комунікація - покращити умови викладання чи досягти зміни в освіті, поділитися експертизою або розпочати наукову дискусію, започаткувати новий проект з іноземними колегами. Ваш продукт залежить від того, що ви вважаєте своєю експертністю.

Наприклад, якщо ви - викладач математики, який є експертом з впровадження стратегій якості викладання математики в навчальних закладах, то вашим продуктом може бути інноваційний підхід до навчального плану чи тези тренінгу для колег. Якщо ви вважаєте себе експертом у підготовці вчителів, то вашим продуктом може бути посібник для викладачів початківців.
Власна історія
Подумайте: якби хтось зазирне на одне з ваших занять, яку картину він застане? Чи можете ви одним словом описати те, що побачить ця людина?

Луї Генрі Салліван, впливовий американський архітектор, якого багато хто вважає творцем сучасного хмарочоса, казав, що "форма слідує за функцією".
Сировиною для вашої історії є те, ким ви є, що ви досягли, які ваші сильні сторони, і що ви сподіваєтеся досягти в майбутньому. Побудуйте розповідь про те, як люди можуть отримати вигоду від роботи з вами і того, яким чином ви хочете бути сприйнятим. Наступним кроком є вирішення питання, де і як ви хочете розповісти свою історію - нехай форма слідує за функцією.
Як можна почати будувати свій бренд?
Розпочати можна з простих кроків:
    1
    Складіть список і деталізуйте все, що ви робите в аудиторії та в університеті
    Потім спробуйте звузити цей список, щоб вибрати те, на чому ви знаєтесь найкраще - тобто те, що люди часто просять вас зробити, бо знають, що ви виконаєте роботу добре.
    2
    Яка цінність вашого бренду?
    Наступний крок - розібратися, що стоїть за вашою експертністю. Різні компанії мають різні цінності та місії. Важливо, щоб окрім продукту чи послуги, у вас була сформована чітка місія, користь, яку ви несете людям. Можливо, у вас є здатність допомагати студентам, яким складно навчатися, або ви добре розумієтеся на тому, як викласти простою зрозумілою мовою складну тему. Можливо, ви допомагаєте навчати інших вчителів або вмієте заспокоювати конфлікти в аудиторії. Якими б не були ваші вміння, почніть думати про те, як ви можете допомогти, поділитися своїми порадами та досвідом з іншими. Щоб поповнювати своє портфоліо, важливо відвідувати конференції та семінари.
    3
    Складіть стратегію з просування вашого бренду
    Настав час розпочати створення своєї репутації досвідченого експерта, як офлайн, так і онлайн. Потрібно показати, якими методами ви користуєтеся, розповісти свої історії успіхів та невдач, які ви мали під час впровадження цих методів. Визначте ресурси, якими користується ваша аудиторія - певні соціальні мережі підійдуть для студентів, а професійні чи суспільно політичні видання - для громадськості.
    4
    Почніть думати, як експерт
    Почніть дивитися на себе як на експерта у своїй області, який може залучити інтерес ширшої аудиторії та бути корисним і поза стінами університету.
    Як просувати свій персональний імідж для того, щоб ділитися експертизою та створювати додаткові професійні можливості, ми поговоримо на майстер-класі для викладачів "Професійний бренд викладача" вже 23 травня!

    Тренерка - Анастасія Нуржинська, старша викладачка кафедри зв'язків з громадськістю Києво-Могилянської Академії та міжднародна експертка з комуніацій.

    Ви можете завчасно надсилати запитання та ваші резюме нам на пошту lets@gohigher.org, якщо хочете отримати коментарі!

    Реєстрація обов'язкова.


    У статті використано матеріали The Educators Room, Randstad, Pearson