8 трендів у викладанні англійської

Чіа Суан Чонг, блогерка та викладачка англійської, розповіла про тренди у викладанні англійської. Ми у партнерстві з Британською Радою спробували розібратися, чим саме популярні ці методи, та як їх можна застосовувати у навчальному процесі.
Змішане навчання
Цей метод поєднує онлайн та офлайн-навчання, тому мотивує студентів, дозволяє вчитися безперервно та ефективно організовувати процес. Наприклад, на ресурсі English Channel можна знайти короткі історії на різноманітні теми та цікаві вправи, які будуть чудовим інструментом для змішаного навчання. Більше про те, чому варто використовувати змішане навчання у навчанні англійської, тут.
Мобільне навчання
Наприклад, ці додатки пропонують величезний вибір для навчання. Ви можете завантажити додатки в Google Play, Apple App Store або використовувати QR-код. Ресурс Tri Pro English Website and Mobile Apps допомагає студентам практикуватися в прослуховуванні за допомогою безкоштовних високоякісних записів, розділених на рівні.
Гейміфікація
Для цього методу можна використовувати як онлайн так і офлайн-інструменти. Наприклад, в аудиторії можна пограти у гру: «Учитель проти класу»: студенти повинні дотримуватися правила, яке встановлює учитель. Кожен раз, коли студент виконує правило, група отримує додатковий бал. Якщо порушує, бал отримує викладач. Якщо група виграє, може отримати в нагороду більшу перерву або менше домашніх завдань.

Learn Languages with Ruby Rei занурює студентів в інтерактивну пригодницьку гру. Вони повинні використовувати свої мовні навички, щоб домовлятися, співпрацювати і будувати дружні відносини, щоб втекти з забутої планети на краю всесвіту.
Навчання за допомогою тіла
Це освітній метод, який базується на ідеї, що навчання - це не просто запам'ятовування. Він передбачає використання розуму і тіла, співпрацю, обговорення і дослідження. За допомогою цього методу учні залучені емоційно, інтелектуально, фізично та соціально. Дослідження показують, що учасники швидше оцінюють чи описують концепцію, коли вона відповідає виконаній учасниками дії. Часто цей метод використовують для дітей, але застосовують у вищій освіті теж. Наприклад, вчені розробили гру, за допомогою якої студенти, використовуючи певні рухи, вивчали модальні дієслова.
«Навчання в складному світі»
Сценарії, з якими вчителі стикаються в деяких матеріалах курсу, можуть здатися спрощеними і нереальними. Наприклад, на Fast Track 5 можна знайти справжнє відео і аудіо, щоб донести реальний світ до студентів. Це допомагає студентам застосовувати комунікативні навички, необхідні в 21 столітті. Perspectives від National Geographic, орієнтовані на дорослого учня, використовують реальні історії та бесіди TED, щоб мотивувати студентів мислити критично і творчо.
Мультиграмотність і трансмовність
У глобальних спільнотах, де англійська є спільною мовою спілкування поряд з іншими мовами, знання інших мов є перевагою. Замість того, щоб зменшувати використання рідної мова студентів, вчителі заохочують учнів використовувати свої власні мови. Це вимагає складних соціальних і когнітивних навичок. Тепер класи виключно англійською поступово відходять у минуле.
Створення та обмін контентом
Незважаючи на те, що для учнів уже є багато онлайн-контенту, деякі програми створювати власний і ділитися ним з іншими. Популярні онлайн-сайти, такі як Quizizz і Socrative, дозволяють вчителям і учням створювати онлайн-ігри і грати у ті, якими користуються користувачі з усього світу. Крім того, існують сайти для створення коміксів і сайти для редагування / створення фільмів.
Створення та обмін контентом
Незважаючи на те, що для учнів уже є багато онлайн-контенту, деякі програми створювати власний і ділитися ним з іншими. Популярні онлайн-сайти, такі як Quizizz і Socrative, дозволяють вчителям і учням створювати онлайн-ігри і грати у ті, якими користуються користувачі з усього світу. Крім того, існують сайти для створення коміксів і сайти для редагування / створення фільмів.
Платформи управління навчанням, такі як Edmodo, стають все більш популярними. Вони дають доступ студентам до роздаткових матеріалів, дозволяють продовжити обговорення, яке відбувалося в аудиторії. Такі платформи також допомагають викладачам керувати планами занять.
Та чим більше відбувається технологізація навчання, тим більше виникає запитань, чи не замінять технології викладачів і стануть майбутнім вивчення англійської.

Насправді, частково такі процеси вже розпочались. Наприклад, в Японії англомовні роботи допомагатимуть школярам вивчати англійську з наступного року, так як країна прагне поліпшити свої знання мови серед дітей і вчителів.


Та на сайті The Tech Advocate сказано, що педагоги не повинні турбуватися про те, що роботи захоплять їх професію найближчим часом.

Велика частина освітнього процесу – це навчання соціально-емоційним навичкам. Хоча програми штучного інтелекту довели, що вони можуть навчити студентів читати або займатися математикою, навчання соціальним і емоційним навичкам вимагає людського підходу. Так само і з використанням мови в реальному житті.