5 кроків підготовки до тесту Aptis

Якщо у вас виникла потреба оцінити знання англійської мови, тест Aptis від Британської Ради чудово підходить для цього. Aptis перевіряє усне мовлення, письмо, читання та сприйняття на слух.
Особливий він тим, що користувачі самі обирають, який набір навичок потрібно перевірити. У попередньому матеріалі Як за допомогою Aptis удосконалити викладання англійської мови? ми розказували як викладачі можуть використовувати Aptis та як тест застосовують університети.
У цій статті ви дізнаєтесь, як найкраще підготуватись до тесту Aptis.
Крок 1
Розпочніть з письмового тесту

Письмовий тест - один з п'яти модулів у тестуванні Aptis. Він складається з чотирьох секцій однієї тематики. Серед основних завдань цієї частини: заповнення персональних даних, написання короткого есе про себе (20-30 слів), відповіді на кілька поставлених запитань (30-40 слів) та фінальне письмове завдання, що перевіряє вміння писати неформальні (50 слів) та формальні (до 150 слів) листи. Тест розраховано на 50 хвилин.

За посиланням приклад тесту з письма: https://practice.bc.janisoncloud.com/sampletest/APTWRV1
Крок 2
Практикуйте усне мовлення
Усний тест триває 12 хвилин.

Відповіді записуються та оцінюються екзаменаторами Британської Ради. Вам потрібно буде розповісти про себе, описати зображену фотографію та відповісти на кілька запитань про неї (45 секунд на одну відповідь), а також порівняти дві фотографії.

Фінальне завдання складається з трьох запитань, однак з більш розгорнутими відповідями. Зауважте, на підготовку виділяється лише 1 хвилина.

Приклад тесту з усного мовлення: https://practice.bc.janisoncloud.com/sampletest/APTSPV1
Крок 3
Слухайте та розумійте
Тест зі сприйняття на слух розрахований на 55 хвилин і складається з 25 коротких записів на різні теми.

Головне завдання - ідентифікувати інформацію з прослуханого матеріалу таку, як номер телефону, особиста інформація співрозмовників чи загальна тема розмови та вибрати одну правильну відповідь.

Приклад тесту зі сприйняття на слух: htps://practice.bc.janisoncloud.com/sampletest/APTLIV1

Крок 4
Читайте англійською
Тривалість тесту з читання - 30 хвилин. Серед основних завдань - вставлення слів відповідно до змісту в реченні; реорганізація кількох речень у правильному порядку; розташування слів у тексті за смислом.

Фінальне завдання - великий текст, розділений на абзаци, до кожного з яких необхідно обрати відповідний заголовок. Приклад тесту з читання: https://practice.bc.janisoncloud.com/sampletest/APTREV1
Крок 5
Фінальні поради
  • Покращуйте словниковий запас та вимову - читайте або дивіться улюблений серіал. Ось приклад матеріалу для читання: http://www.bbc.co.uk/skillswise/topic-group/reading
  • Якнайбільше практикуйте розмовну англійську.
  • Сконцентруйтесь на тому, щоб якомога ясніше донести свою думку до співрозмовника.
  • Робіть аудіозапис своїх відповідей та прослуховуйте: це допоможе покращити чіткість та розбірливість вимови.
  • Під час проходження тесту уважно читайте завдання та впевніться, що правильно його зрозуміли.
  • Намагайтесь давати чіткі, лаконічні та розгорнуті відповіді.
  • Перевіряйте граматику, пунктуацію та орфографію.

Пам'ятайте, ретельна підготовка та впевненість у своїх силах допоможуть вам досягти бажаного результату, яким ви будете пишатись.

Статтю підготовлено у рамках спільного проекту з Британською Радою в Україні.