Навчатись ніколи не пізно: 30 корисних книг для викладачів

Як мотивувати та заохочувати студентів навчатись? Як знайти підхід до кожного студента та порозумітись зі своїми колегами? Як удосконалювати свої викладацькі навички та ніколи не вигорати? Рекомендуємо вам підбірку книг від Наталії Старинської, співзасновниці спільноти "Вище"
1
Письменник та вчитель Белл Хукс у цій книзі пише про новий вид освіти - "освіта свободи". Загалом, ця книга про те, як навчитись переступати проти різних кордонів, приміром, расових чи класових, для того, щоб досягнути свободи. А основну роль у такому навчанні відіграє викладач. "Навчаючи, ми практикуємо свободу, такий спосіб навчання може осягнути та почати застосовувати кожен з нас", - зазначає Белл.
2
Матеріали семінару від канадських викладачів ISW ком'юніті (програми University of British Columbia), який спрямований на випрацювання компетенцій тренерів у навчальних закладах. Основна мета семінару - допомогти учасникам розвинути обрану компетенцію та впевненість у собі, як тренера з навчання, щоб допомогти іншим удосконалити свої професійні навички у викладанні.


3
Книга Стівена Брукфільда, що вже давно стала класикою, адже в її основі - професійні людські відносини. Автор пропонує нам по-новому поглянути на відносини між викладачами та студентами, а також між студентами, допомагає зрозуміти, як знайти підхід до кожного.


4
Поради новачкам-викладачам, де зібрано практичний досвід автора та дослідження у сфері розвитку, а також управління персоналом. Команда факультету може використовувати ці практичні вправи, щоб збільшувати продуктивність, творчість та публічність завдяки коротким щоденним сесіям цілеспрямованої та невимушеної роботи.
5
У книзі описують принципи і моделі, стандарти та практики для створення портфоліо викладача. Це важливий гайдлайн для викладачів, які прагнуть побудувати свою кар'єру та хочуть покращити навички викладання.
6
Бестселер, що перекладений на більш ніж 50 мов світу. У 2004 році австралійка Ронда Берн відкрила таємницю, яка практично відразу змінила її життя, як тільки вона почала застосовувати ці знання на практиці. Авторка розповідає про те, як навчитися застосовувати таємницю до всіх аспектів життя: грошей, здоров'я, щастя та відносин з іншими.
7
Гайдлайн про те, як вчителям початкової школи налаштувати зв'язок з дітьми. У книзі розповідають про декілька кроків, які допоможуть вам не лише зацікавити дитину, але й знайти правильний та індивідуальний підхід у навчанні до кожного учня.
8
Цікава дитяча книга про мудру вчительку місіс Спітчер, яка знає багато речей. Приміром, вона захоплюється садами, вміє знайти підхід до кожної дитини. А ще вона порівнює дітей та сади, і знає, наскільки вони подібні, і як вони процвітатимуть, якщо їх люблять. Загалом, чудова та повчальна історія.
9
Автори Барбара Е. Валвоорд та Вірджинія Джонсон Андерсон у цій книзі пояснюють, що класи не є ізольованими артефактами, однак, є частиною процесу, який інтегрований у цілі курсу та забезпечує інформацію про навчання учнів, а також є інструментом для навчання самого себе. Перше видання книги присвячене оцінці вивченню учнів. Друге видання, доповнили практичними порадами щодо оцінки навчальних цілей відділів та загальноосвітніх програм для того. Видання буде корисним для всіх, хто працює над покращенням викладання та навчання у вищій школі.
10
«Держава», або «Політея» - центральна праця Платона, в якій він розвиває терміни справедливості та ідей, на прикладі своєї концепції ідеальної держави. Написана в 360-370-і роки до н. е. «Держава» складається з діалогів Сократа, які його учень Платон переповідає друзям.
11
В основі книги договори міжнародного права, праці вчених корінних народів, а також особистий досвід, Марії Баттісте. Розповідається про природу євроцентричних моделей освіти та їх руйнівний вплив на знання корінних народів. Відповідно до цього дослідження, Марія Баттісте пропонує нову модель освіти.
12
У книзі описують відновлюючу практику, що є перевіреним підходом до оцінювання дисципліни в школах. Автори надають рекомендації щодо того, як покращити поведінку, викладання та отримати високі результати навчання.
13
Кулінарна книга зі сфери викладання та навчання. Це колекція практичних рецептів від академічних бібліотек з усього світу. Більше 97 порад щодо техніки навчання та викладання. Кожен урок у книзі відформатований, як покроковий рецепт та розповідає про цілі навчання, формат, роботу з додатковими матеріалами і т.д.
14
Кожен розділ книги доповнює та представляє основну концепцію в когнітивній теорії, пояснює, коли і як вона повинна бути використана та в яких предметах. Маленькі методи навчання включають короткі заняття в класі або онлайн-навчання, одноразові втручання та невеликі модифікації в дизайні курсу або спілкування зі студентами.
15
«Війна за креатив» - книга успішного американського письменника та сценариста. У якій Стівен Прессфілд розповідає про те, як впоратися з внутрішніми бар'єрами і нарешті почати творити. Ця книга допоможе втілити в життя всі ваші бажання і плани, які ви відкладали на потім роками або навіть десятиліттями. Перш за все книга призначена для людей творчих професій. Однак не менш корисною вона буде для всіх, хто хоче побороти звичку відкладати свої справи «на завтра» або «на потім».
16
У книзі розповідається про педагогічну спадщину Василя Сухомлинського, відомого українського педагога та письменника. Це перша збірка творчого доробку Сухомлинського, що орієнтована на англомовну аудиторію. Книга буде цікавою для викладачів, батьків та спеціалістів зі сфери освіти.
17
"Серце віддаю дітям" - праця Сухомлинського, що розповідає про особистість педагога, його роль у навчальному процесі. У цій книзі педагог також ділиться власним досвідом та оригінально розглядає проблеми організації навчально-виховного процесу з учнями молодшого шкільного віку.
18
Кен Робінсон є одним з найвпливовіших у світі промовців у галузі освіти, а його виступ на TED Talk у 2006 р. на цю тему є найбільш популярним за всю історію організації. Він по-новому пропонує поглянути на систему освіти та ділиться порадами про те, як залучити і зацікавити всіх студентів, використовуючи креативні підходи та інноваційні методи викладання.
19
У книзі пропонують поглянути на процес навчання під іншим кутом, через досвід. Книга вивчає п'ять аспектів навчання, забезпечуючи елементарні пояснення та критичне вивчення теорії навколо досвіду навчання. Автор також досліджує різні педагогічні стратегії та роль викладача.
20
Книга Паркера Пальмера, яка присвячена викладачам, що обрали цю професію за покликом серця. За словами Паркера, викладання має безліч форм, але хороші викладачі мають одну рису: вони справді присутні в класі, у спільноті з учнями та їхнім предметом, а відтак, їм легше встановлювати емоційний зв'язок зі своїми студентами.
21
У цій книзі Юбер Дрейфус представляє філософське дослідження про те, як Інтернет впливає на наше життя. Головне питання, на яке намагається відповісти автор, полягає у тому, чи зможе Інтернет вирішити проблему масової освіти, а також перенести людей на новий рівень суспільства. Також Дрейфус показує, як приватизація досвіду Інтернету ігнорує такі важливі людські здібності, як довіра, ризик, спільні проблеми та зобов'язання.
22
У цій книзі Рандалл Райт описує своє дослідження щодо навчального процесу у в'язницях та аналізує досвід виховання. Основна думка Райта полягає в тому, що викладачі відчувають себе абсолютно не підготовленими до роботи у місцях позбавлення волі. Райт стверджує, що більшість викладачів ніколи не планували працювати у цій системі, а просто випадково потрапили туди на роботу. Загалом, він також описує те, як навчання у в'язниці абсолютно відрізняється від будь-якого іншого виду навчального середовища.
23
Ді Фінк у цій книзі намагається відповісти на основне питання для всіх вчителів: "Як я можу створити курси, які зацікавлять студентів та в основі яких є практичні рішення?" У процесі розгляду цього питання автор настійно закликає вчителів перейти від підходу, орієнтованого на зміст, до підходу, орієнтованого на навчання. Ді Фінк у книзі також приводить кілька концептуальних та процедурних інструментів, що важливі для всіх викладачів при розробці інструкцій.
24
У книзі "Педагогіка пригноблених" Паоло Фрейре розповідає про нову філософію освіти, яка сприяє визволенню людини від фізичного, ідеологічного, психологічного чи культурного гноблення. Ця книга буде цікава для науковців, практиків освіти, політиків та громадських діячів, філософів, студентів, учнів та їхніх батьків. Авторові вдалося поєднати глибокі філософські розмірковування стосовно сутності гноблення людини людиною із практичними порадами для педагогів про те, як організувати навчальний процес за новою освітньою парадигмою.
25
Це дослідження, що допомагає поглянути на культуру, боротьбу, стратегію, мотивацію іноземних студентів, на прикладі історій студентів з Китаю, що навчаються за кордоном. У книзі описано підхід, що має важливе значення для вчителів, які працюють зi студентами-іноземцями.
26
Книга, що допомагає навчитись писати за допомогою контексту, краще зрозуміти композицію та попрактикуватись у мистецтві копірайтингу.
27
Компактний збірник жартів, який об'єднав більше шести мільйонів викладачів з США. Збірник включає 150 різних жартів, цитат та історій про викладачів. Цікава та неординарна книга.
28
У цій книзі зібрано колекцію з вісімдесяти восьми віршів, кожен з яких супроводжується короткою історією від вчителя, що пояснює роль поеми у його житті. Ця книга також включає в себе вступ у якому вказано, як вірші можуть бути використані для особистого і професійного розвитку.
29
Книга з практичними порадами, де зібрано історії реальних студентів, що розповідають про невдачі, відкриття та сподівання. Професор Лайт з Гарвардського університету протягом 30 років інтерв'ював студентів і зібрав загалом 100 історій невдач та успіху.
30
У своїй книзі Лінда Нілсон пропонує інноваційний, але практичний і перевірений підхід до класифікації, який може явно підвищити академічні стандарти, мотивувати студентів, пов'язати їхні досягнення результатів навчання з їхніми курсами та інше. Основна ідея книги - дослідження та удосконалення системи оцінювання.